Warsztaty animacji poklatkowej

Warsztaty organizowane są dla młodzieży w wieku 13-15 lat w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Profesora Henryka Kluby OKFA.

Podczas warsztatów młodzież wspólnie pracować będzie nad stworzeniem filmu animowanego w technice plastelinowej. Uczestnicy zapoznają się nie tylko z podstawami animowania, ale też otworzą się na improwizację z użyciem plasteliny. Efektem warsztatów będzie film powstały bez wcześniej przygotowanego storyboardu czy scenariusza, który zostanie wyświetlony podczas uroczystej gali podsumowującej OKFA w dniu 2 czerwca br.

Zajęcia poprowadzi Monika Kuczyniecka – jedna z najciekawszych polskich animatorek, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W roku 2007 ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych – Wydział Komunikacji Multimedialnej. Jest członkinią Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Zgłoszenia odbywają się wyłącznie poprzez szkoły, przez przesłanie lub przefaksowanie wypełnionej KARTY UCZESTNICTWA. Młodzież może uczestniczyć w zajęciach jedynie wraz z opiekunem – organizator nie zapewnia opieki pedagogicznej. Z jednej szkoły można zgłosić maksymalnie 4 uczniów (cała grupa liczyć będzie tylko 12 osób). Mogą być to osoby początkujące, zainteresowane jednak techniką tworzenia filmów animowanych. Potrzebne materiały zapewnia organizator.

Do karty uczestnictwa należy dołączyć zezwolenia na rejestrację i rozpowszechnianie wizerunku oraz na przetwarzanie danych osobowych uczestników, w formie OŚWIADCZENIA, podpisanego przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy trwają do 18 maja.

Zajęcia odbędą się w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, ul. Okólna 47A.

Informacji o warsztatach udziela Beata Mazurek, tel. 63 243 63 50, e-mail: b.mazurek@ckis.konin.pl

Oferta warsztatów.pdf