„BRZDĄC” & CZERWIE

„Brzdąc” to jeden z najwybitniejszych filmów Charliego Chaplina (1921 r.). Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza – małego chłopca, podrzutka. W filmie odnaleźć można typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana, który stworzył jedną z najlepszych kreacji dziecięcych w historii kina.

W Koninie obejrzymy ten obraz z akompaniamentem żywej muzyki w wykonaniu niezależnej formacji CZERWIE, która stworzyła własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych. Są w ścisłej czołówce grup grających na żywo muzykę do filmów niemych.

Skład formacji: Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia (perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory).

Czerwie astro autor: D.Orwat

W roku 2004 Czerwie wydały album „Padlina” m.in. z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka. Rok 2008 przyniósł limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu”, który niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego (m.in. Mariusz Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych przyjaciół zespołu. W roku 2012 miała swoją premierę najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych w 2012 roku w Polsce. W 2013 roku ukazała się płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu „Nosferatu Symfonia Grozy”, będącą zapisem trasy koncertowej z filmem. Grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły. Czerwie są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, 2007, kilkakrotnie emitowano w TVP Kultura). Zespół zaproszono również do zagrania koncertu w programie „Poza kontrolą” w TVP Kultura, który reżyserował Xawery Żuławski.

2 czerwca (niedziela)
godz.: 19:00
bilet: 15 zł
KUP ONLINE—>